Zvláštne stretnutia

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Pi jún 19, 2015 4:35 am

Neďaleko Zvolena

Rok 2214, 144 rokov po Spáde
Jún

______________

''Dnes sa stretneme s Čiernymi labami, takže sa pripravte.'' Oznámil Július, vodca vašej malej skupiny a pousmial sa. Svoje meno v plnej forme neznášal, a tak ste ho prezývali Jul. Na pár dní ste sa usadili v ruine akejsi obytnej budovy, ktorej chýbala jedna celá strana a strop. No stačilo to ako ochrana proti dažďu, dobré defenzívne miesto a mohli ste sa spokojne usadiť okolo ohňa.
''Počul som, že majú toho dosť na predaj. Zoberte so sebou všetky štuple a veci.'' Dodal a zapálil si cigaretu. Bohvie odkiaľ ju zohnal. Pravdepodobne ju komusi ukradol, niekomu, koho zabil. Spokojne sa zatváril a nahlas poťahoval. Čierne laby bola väčšia skupina raiderov, ktorí nezvykli byť nepriateľskí k ostatným ich druhu, ale naopak, všetko čo svojimi nájazdmi a vraždením získali a nepotrebovali, predávali ostatným raiderom. Brali takmer čokoľvek, od štandardných štupľov po rôzne veci na výmenný obchod. Pohybovali sa rôzne po území Slovanského frontu, najmä na území bývalého Slovenska, a niekedy zašli aj do Grazskej únie. Raz za čas pomocou rádia rozoslali správu, že niekde na konkrétnom mieste sa usadia a budú predávať všetko čo za dlhé mesiace rabovania získali a pokradli.
Herman sa zatváril nadšene a od radosti skríkol.
''Takže budú mať otrokov! Jayo!'' Otrokov mávali často, ľudí nezvykli zbytočne zabíjať ak sa teda príliš nebránili a nespôsobovali problémy. V každom človeku ktorého zajali videli zisk, a tak boli skôr obchodníci ako skutoční vraždiaci raideri. A samozrejme, otroci boli vždy všetci kúpení - či ako strava pre kupcov, zábava, uspokojenie alebo proste jednoduchá pracovná sila v prípade väčších skupín. Bara vedela, že Herman je narušený a obľubuje veci, za ktoré by sa hanbili aj masoví vrahovia spred vojny.
Ostatní - Jaro, Med, Stana a Adri - mlčali, a Julovi len súhlasne prikývli. Za prítomnosť Čiernych láb bol rád každý, keďže to mohlo znamenať koniec dlhého hladovania, nové oblečenie, náboje, zbrane, jednoducho čokoľvek.
Posledné týždne k skupine neboli zhovievavé, najmä čo sa týkalo jedla, a preto sa Jul a všetci na toto stretnutie tešili.
Stana podišla k Bare zatiaľ čo hádzala nejaké veci do svojho vaku, a pomedzi špinavé zuby sa pousmiala.
''Bara, Bara... čo si plánuješ zohnať? Ja chcem otroka, ale... nebudem mať nič na zaplatenie. Proste nič čo by tie laby chceli. Možno by sme ich mali zabiť a všetko im zobrať.''
Myšlienka to mohla byť zaujímavá, no Laby boli organizovaná a dobre vybavená skupina s veľkým počtom členov, a v takomto počte by ste nemali ani najmenšiu šancu.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Pi jún 19, 2015 4:50 am

Bara

Posledné týždne stáli naozaj za nič. Keby že sa dá jesť podrážka na topánkach, tak by som už žiadne topánky nemala.. čo som vlastne ani nemala. Všetci sme síce boli nadšený zo stretnutia s čiernymi labami no sama som netušila, čo by som od nich okrem jedla chcela. Neboli sme práve početná skupina a konkrétne môj majetok toho príliš neobsahoval. Preto som skôr rozmýšľala, ako od nich vymámiť veci iným spôsobom. Možno by ma niektorý z nich podcenil a súhlasil s pit-fightom o rôzne veci. Pre mňa to bola prirodzenejšie, než nejaké obchodovanie s vecami, ktoré som ani nemala. Stana podišla kúsok odo mňa a oslovila ma. Bolo to približne v čase, kedy som sa trocha otrávene pozrela na Hermana z toho jeho nadšenia. jedno bolo jasné, od neho sme otrokov museli držať čo najďalej. Neboli sme práve svätci no každý mal svoje hranice a on hranice každého z nás niekoľkonásobne prekračoval.
"Otroka? Kto by to živil..." Zasmiala som sa a len som pokývala hlavou. 
"Kto vie, možno budú mať na predaj nejaký.. pekný nôž, alebo mačetu. Rozmýšľala som tiež nad strelnou zbraňou pre všetky istoty. No neplánujem nič kupovať, skôr vyhrávať.. ak si tam na mňa teda niekto trúfne." Oprela som sa o pomerne chladnú stenu a na chvíľku som zatvorila oči. 
"Nemáme na to, aby sme zabili tak veľkú skupinu." Pripomenula som jej. Nápad to bol síce pekný, no nepraktický. Oni predsa len mali zbrane, pravdepodobne ich mali dosť. Aj tie strelné a konkrétne ja, som podobnými vecami moc neovplývala.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Pi jún 19, 2015 5:50 am

Stana mykla plecami a zamračila sa.
''Ja by som ich rozsekala... jedného... po druhom.'' Gestikulovala so svojím dlhým nožom, naznačujúc bodanie a podrezávanie hrdiel. Stana tiež nebola práve stabilná a mala vo zvyku urobiť hlúposť pred rozmýšľaním nad tou hlúposťou. Takže by sa nikto nedivil ak by na Laby nabehla sama a dostala guľku do čela. Predsa len, už sa to pár krát stalo a Jul ju mal chuť zarezať, no to by naštvalo Jara, ktorý s ňou viedol istý vzťah, ak sa to tak dalo nazvať. A rozpad skupiny Jul nepotreboval, nie v takýchto ťažkých časoch, keď je každé osídlenie obránené strelnými zbraniami, vojakmi Frontu, mozbotmi... za roky sa situácia výrazne zhoršila. Hliadky Frontu boli všade, a vy ste proti nim zväčša nemali šancu. Pustatina sa začínala civilizovať, a raideri v nej nemali miesta. Mohli ste ísť na severozápad, predsa len, Pražáci ovládali obrovské územie, no... podľa Jula aj ostatných to už nebolo ono. Raideri nemali mať vlastné územie, a navyše už bolo vyrabované... jediní kto bojovali boli raideri medzi sebou, a tým to končilo. A bojovať na hraniciach proti kvalitne ozbrojeným jednotkám Frontu a Únie? To bolo šialenstvo, a smrť bola istá. Mojmír, vodca pražákov, tam posielal stovky svojich verných, aj nepohodlných... každého, koho potreboval mŕtveho.

Nebola to dlhá cesta. Laby mali ''tržisko'' rozložené na rozcestí, a rovnako ako vy sa tam schádzali desiatky raiderov a iných živlov z okolitej pustatiny. Stana pri pohľade na nich zavrčala, no ako už bolo povedané, nikto proti nim nemal šancu. V rukách držali samopaly, boli obrnení a podozrievavo na každého zazerali. Pri raideroch človek nikdy nevedel. Vždy sa našli zúfalci čo kradli, ba i takí čo zaútočili od hladu či jednoducho od šialenstva. Ak niekto vybral na tržisku zbraň, bol zastrelený bez varovania. Jul prikázal aby ste všetci zbrane odložili na chrbát a za opasok, a nedotýkali sa ich.

Predávali naozaj všetko. Svoj trh mali organizovaný, a tak bol rozdelený na časti - predaj jedla a tekutín, predaj zbraní a munície, predaj zvere, predaj nástrojov a iných technických hračiek, predaj oblečenia, predaj rôzneho tovaru a napokon aj predaj otrokov. Zdalo sa že ich ponúkajú aspoň zo niekoľko tuctov. Na taký počet museli prepadnúť niekoľko dedín, možno aj menšie mesto.

Pred vyvýšeným pódiom postávalo asi zo štyridsať kupcov a otrokárov, ktorí si pozorne obzerali tovar, a rozhodovali sa koho kúpiť a koho nekúpiť. Laby predávali mužov, ženy, deti, mladých aj starších, nájsť si svoje mohol ktokoľvek.
Predaj prebiehal metódou aukcie, takže kto ponúkol najvyššiu cenu, alebo najvzácnejšiu vec, otroka získal. Bol to skôr taký organizovaný chaos - otrokári sa medzi sebou aj mlátili, a valcovali ostatných, len aby získali nejakého otroka. Labám bolo jedno ako si to medzi sebou kupci vybavia, pokiaľ za otroka zaplatili. Strelné zbrane boli ale stále zakázané, a tak došlo len k pästným súbojom.
V tom na pódium mohutná Laba vyniesla z klietky veľmi mladé dievča, pomerne čisté, s ryšavými vlasmi a veľkými modrými očami. Na tvári mala zdesený výraz a oči prepadnuté od sĺz a plaču... akonáhle ju tam položil a vyhlásil aukciu, otrokári začali vykrikovať a prekrikovať sa, a niekoľko sa snažilo zo svojimi peniazmi vyliezť na pódium. Tam ale boli zrazení úderom pažby do hlavy, a Laby sa situáciu snažili upokojiť niekoľkými výstrelmi do vzduchu.
''Bude tu POKOJ! POKOJ! A TICHO! Bolí ma z vás hlava! Moja HLAVA'' Zrúkol super-mutant postávajúci obdaľeč. Patril k Labám a slúžil na upokojenie davu. Po jeho slovách väčšina kupcov stíchla, no ich pohľady stále smerovali na mladé dievča. Konečne sa podarilo dostať k aukcii. Na prvý pokus však do vzduchu vyskočili takmer všetky ruky, a otrokári sa znova začali prekrikovať. K davu sa pridružili aj iní raideri, ktorí si všimli čo sa práve predáva, a k pokrikovaniu sa pridali. Niektoré poznámky boli pomerne nechutné a dievča na pódiu celkom zamrzlo od strachu.
Mutant sa bez slova vrhol do davu a jednému z hlučných kupcov stlačil hlavu tak, že sa mu v ruke rozprskla.
Nasledujúci chaos sa podarilo obnoviť až po niekoľkých minútach, no tentoraz to už fungovalo. Kupci, obozretní pred mutantom, len opatrne dvíhali ruky a hovorili ponúkané ceny.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Pi jún 19, 2015 6:18 am

Znova som sa len zasmiala, aj keď to nebol moc príjemný smiech. Sama som si začala baliť tých zopár vecí, ktoré boli takým mojim vlastníctvom. Zobrala som si teda všekto, nikto tu nemal ostať na stráženie, takže som tu nechcela moje veci len tak nechať povalovať. Kto vie, kto by sem poćas našej neprítomnosti prišiel.

Po nejakom čase sme prišli na vytvorené tržisko, kde sa nachádzlao už pomerne veľa ľudí. Bolo to naozaj obrovské, no nebolo to prvý krát, čo som sme s labami obchodovali a tak ma to až tak neochromilo. Stretla som sa s touto skupinou už koľko, päť šesť krát? Dokonca sa mi zdalo, že to boli práve oni, čo ma predali jednému Pražskému vleiteľovi, ktorý sa postaral o moje terajšie schopnosti. Zarobila som mu fakt veľa peňazí, rozhodne viac, než za mňa vysolil. 

Moja prvá zastávka vśak bola jasná. Vedela som presne kam ísť a aký typ ľudí hľadať. Iślo mi prevažne najprv o nahravanie nejakých štuplov a prípadne vecí, ktoré by sa mohli zísť alebo aspoň predať. Bolo to pomerne jednoduché, keďže som sa na podobnú činnosť pripravovala už dlho. Veľa ľudí tu gamblilo, niektorý hrali karty, no tie sa zväčša strhli v bitku. Ďalší sa bily už od začiatku a následne tu boli aj taký, ktorý testovali svoju silu.. čo sa znova zvrhávalo na bitku. Bolo vp odstate jedno, čo skúsim. 
Čoskoro som sa už dostala do potýčky s asi troma raidermi. Najprv sme sa stavili pri boji s jedným, no keď ich parťák skončil zo skrvavenou hubou a tvárou k zemi, skočili po mne aj tý dvaja. Nie źe by mi to vadilo, viac vecí pre mňa.. bolo jasné že tí traja si tu už nič nekúpia. Každopádne to nebol práve šťastný stret, lebo si so mnou ďalší ľudia jednoducho nechceli príliš začínať. 
Nakoniec som si splnila môj plán, získala som, a kúpila nejaké jedlo. V podstate som utratila všetky moje śtuple keďže vo vreci mi aj tak boli na nič. Zohnala som si ďalšie tri hádzacie nože, nejaké zásoby vody a jedla a balíćek kariet. To bola skôr taká blbosť, u ktorej sa mi páčili obrázky. Nevedela som ako hrať karty takže...
S vrecom prehodeným cez jedno rameno som si to nakráčala k ďalśej zaujímavej aukcii, no sem so msa skôr priśla pozerať, keďže som nemala prostriedky práve na otroka. Zrovna chceli predať nejaké dievča, mladé, ryšavé, bola pekná a to jej asi príliš k situácií nepomohlo. Sadla som si na jednu z plechových vyvýšenín a ruky som si uprela o kolená, zatiaľ čo som si vrece s vecami založila pomedzi nohy. Bola som zvedavá, ako to dopadne. Už teraz ma bavilo, sledovať ako ten mutant rozmliaždil hlavu nejakému raiderovi.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Pi jún 19, 2015 7:30 am

Zatiaľ čo tam Bara sedela, podišiel k nej Med. Jeho skutočné meno bolo Medard, no používal ho nerád a navyše sa mu páčila skrátenina ''med.'' Sám hovoril že je sladký ako ten najsladší med, no to malo od pravdy pomerne ďaleko. Prisadol si k nej a z úsmevom jej pohladil odhalené stehno a jeho ruka pomaly smerovala medzi jej nohy. Nesnažil sa o nič, len skúšal či má Bara náladu. Vedel že Baru nie je dobré pokúšať, a tak ju rozhodne k ničomu nenútil, ale zároveň vedel ako dobré to s Barou je, najmä s tým jej pevným telom... také telo malo len veľmi málo žien v pustatine, a tie ktoré ste chytali počas rabovania mu nestačili. Boli mäkké, uplakané, hlučné a najhoršie bolo keď to vzdali a nebránili sa. Med to mal rád divoko.

Medzitým sa dievča dostalo k jednému z kupcov. Akýsi zošúverený starec s natešeným úsmevom na tvári. Musel to byť nejaký bohatý otrokár, lebo ponuky pred ním boli naozaj vysoké. Ak teda na ňu neminul celý svoj majetok. Podľa jeho úsmevu s ňou nemal práve civilizované plány. Davom sa šírilo sklamanie a vzdychy, no po dievčati stále dychtivo zazerali. 
Starec sa ju okamžite rozhodol odviesť. Nasadil a pripútal ju na svoju štvorkolesovú motorku, a vybral sa Labám zaplatiť to čo ponúkol. Dievča sa na motorke mrvilo a hlavu malo sklonenú. Pravdepodobne pokračovala v plači...

Po zaplatení sa Laby dostali k ďalšej aukcii, a pozornosť väčšiny kupcov sa znova premiestnila na pódium. Starec sa vrátil ku svojmu vozidlu, mladé dievča pobozkal na líce, pričom sa znechutene odtiahla a nasadol. Vtom sa však dievča obratne vytrhlo z remeňov, ktorými bola spútaná, a od motorky svižne odskočila. Starec prekvapene vykríkol a chcel sa po svojej otrokyni rozbehnúť. Ale to sa mu nepodarilo, hlavne kvôli tomu, že sa tržiskom rozľahol hlasný výbuch. Motorka vyletela niekoľko metrov do vzduchu a na zem pristála len obhorená troska, na ktorej sedela podobne obhorená mŕtvola starca.
Mladé dievča sa stále tvárilo splašene, no podľa všetkého boli tie slzy, plač a hrôza len herectvo. Teraz sa na jej tvár predieral úsmev akonáhle videla výsledok jej rýchlej sabotážnej roboty.
Na miesto pribehlo niekoľko Láb, dievča schmatli a niesli ho naspäť na pódium. Pokriky kupcov sa zmenili na obdivné, no záujem o ňu sa zmenšil. Práve videli čo dokáže len za pár sekúnd... a jej cena sa zvýšila, alebo... znížila?

Med okamžite prestal Baru obchytkávať a vzrušene vyskočil na nohy.
''Jul povedal... no, povedal, povedal že máme kúpiť niekoho zručného a... technického, či niečo také!'' Vysvetlil v rýchlosti a ukazoval na dievča, ktoré práve za pár sekúnd nastavilo motorku na vybuchnutie. Med sa vrhol do davu a divoko začal mávať rukou.
Laba, ktorá viedla aukciu, sa spýtavo pozrela na Meda, aj ostatných.
''Pokoj bude, pokoj! Čo nám môžete ponúknuť za takú kvalitu a talent?!''

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Pi jún 19, 2015 7:49 am

Prisadol si ku mne Med a no, začal byť úchylný. Celý on. Vedela som že po mne ide, však sme si to už niekoľko krát aj rozdali. Nechala som jeho ruku tak, len sa na mojej tvári objavil úškrn a môj pohľad do jeho očí, nebol práve sladký. Chvíľu som ho ešte nechala tak, no následne som ho od seba rukou pomerne drsno odtlačila. Aj keď mi bolo jasné, že kvôli tomu bude ešte viac dotieravý.
"Teraz nie Med, alebo chceš prísť o vtáka? Kúpila som si nové nože vieš.." Keď som však dorozprávala, pohľad som znova uprela na dievča a na toho starca, ktorý si ju začal odnášať. To čo sa stalo ďalej, prekvapilo snáď každého z nich. Dievča sa zrazu vytrhlo a skôr ne ž stihol starec nejak vážnejšie zareagovať, jeho motorka vyletela do vzduchu. Ah.. toľká škoda. Bol to naozaj pekný kus. V momente ju znova schmatly a dali späť na aukciu, keďže jej majiteľ tragicky zahynul a oni boli tí, kto si ju znova odchytil. V tom sa začal pomerne nadšene správať aj Med, ktorý prestal dotierať a po jeho slovách mi bolo jasné, že toto dievča jednoducho musí byť naše. Mali sme však na to dostatočne prostriedkov? Napadla ma však vec, pomerne zvláštna, trúfalá a niekto by ma pravdepodobne nazval idiotom. No ten niekto by o mne toho moc nevedel. Zatiaľ čo sa znova všetci začali tlačiť, a znova ich museli upokojiť, jeden z Láb, aukcionár sa nás spýtal, čo mu môžme ponúknuť. Sama som zodvihla ruku a postavila som sa vedľa Meda. Teda skôr som sa k nemu predrala, pri čom som asi troch Raiderov po ceste zložila na zem pretože.. no stáli v ceste.
"Seba!" Zakričala som a zasmiala som sa.
"Čo poviete na stávku? Ak sa mi porazí sundať toho mutanta v bitke holými rukami, to dievča bude moje! Ak nie, odovzdám sa vám ako otrok." Na prvý pohľad nemali čo stratiť.. a presne s tým som počítala. Prečo to nepridať? Sama som poznala svoju približnú cenu, ktorá rozhodne nebola malá. Síce som nemala jedenásť a tak som nevedela uspokojiť rôznych pedofilov, no Med vedel, čoho som bola schopná.. ako v boji, tak aj v posteli. Ak sa teda našla nejaká posteľ.
"Hej zelenáč! Trúfaš si?" Tento krát to bolo mierené na mutanta. Myslela som si, že mal menšiu sebakontrolu než jeho kolegovia a ak by ma teraz z fleku napadol, tak by som to mohla brať ako súhlas.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Pi jún 19, 2015 9:24 am

Laby a kupci, všetci naraz upreli pohľad na Baru, a ten pohľad sa dal identifikovať len ako: prekvapenie. To sa miešalo so smiechom, pokrikovaním do boja a z obdivnými vzdychmi. Postaviť sa proti super-mutantovi? To by si možno niektorí dovolili len ak by mali po ruke nejakú ťažkú zbraň a brnenie. Holými rukami? Ak sa niečo v pustatine bralo ako šialenstvo, bolo to presne toto. Alebo boj proti smrťodrápom.
Super-mutant si vzdychol, postavil sa zo zeme a zagánil na Baru. Očividne bojovať nechcel, no zdalo sa že nemá na výber - aukcionár sa chcel zabaviť, a mutantovi ukázal aby Baru zabil.
Na jej poznámku sa uškrnul, a dal svoje obrovské ruky dokopy.
''Drobné škvŕňa chce skončiť ako fľak na zemi.'' Povedal oznamným tónom a pokúsil sa Baru svojimi slovami odstrašiť. Mal znechutený pohľad, a triasol hlavou akoby ho bolela. Nezdal sa ako štandardný mutant, ktorý bol tupý, v tvári sa mu zračila akási zvláštna rozumnosť a inteligencia, niečo čo pri mutantoch nebolo zvyklé.
Aj proti svojej vôli sa rozbehol na Baru a chcel ju jediným švihom ruky zabiť.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Pi jún 19, 2015 9:31 am

Nechápala som, čo všetkých popadlo za náladu. Naozaj si mysleli, že by som sa púšťala do niečoho, čo by som mala na 100% prehraté? No.. pravdepodobne ich sklamem. Nebola som však ten typ Raidera, ktorý sa s pálkou v ruke rútil proti členovi želenzého bratstva v nádeji, že ho zastraším svojimi špinavými vlasmi. Ak som sa niečo rozhodla spraviť, mala som to dopredu premyslené, apsoň čo sa bojov týkalo. Popravde toto nebol prvý super-mutant, ktorého som videla.. a s ktorým som bojovala, aj keď pred niekoľkými rokmi som ten súboj takmer neprežila a prehrala, dnes som mala nové skúsenosti, a on ma pravdepodobne podcení.. čo bolo vidieť už z jeho prvého útoku. Nebola v tom žiadna technika. Bol úplne otvorený a spoliehajúci sa na svoje masívne svaly. Každopádne exitovali miesta, kde túto hradbu svalov nemal.. napríklad bočné strany kolien. To bolo pochopiteľné, keďže aj cez mutáciu, to bola jedna z najslabších a najmenej ošlachovatelích častí tela. Jeho úder bol primitívny, bez nejakého snaženia.. spoliehal sa len na brutálnu silu, v ktorej som sa mu určite nemohla rovnať. Preletel však len kúsok nad mojou hlavou, keďže som sa prikrčila, spravila som mrštný side-step do strany, z ktorej na mňa vyvalil jeho úder a tým som sa dostala z jeho zorného pola. Následoval low-kick do bočnej strany jeho kolena. Na holeniach som mala kovové chrániče a nohy som mala naozaj silné, moje kopy dokázali lámať basbealové pálky aj bez tých chráničov a ako sa hovorí, čím väčší a ťažší tvor, tým horší a ťažší pád. Bola som zvedavá, či sa na nohách udrží aj po tejto rane.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Pi jún 19, 2015 11:06 am

Zdalo sa že jej obratnosť ho neprekvapila a krátko pred tým ako rukou zaútočil svoj útok stiahol a neprenechal Bare otvorenú obranu tak ako by to chcela. Aj napriek tomu že približne vedel čo Bara urobí, bol stále pomalší, a úder do boku kolena ho zasiahol, nie však naplno. Od bolesti zaúpel a noha sa mu na moment podlomila. Nechcel stratiť rovnováhu a tak si kľakol na zem, kolenom ktoré mu trafila. Tak aby to nevidela sa ľavou rukou napriahol a urobil s ňou otočku. Takto mala na reakciu len veľmi krátky čas.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Pi jún 19, 2015 11:14 am

Môj súper si kľakol na koleno. Pravdepodobne si myslel, že si tým pomôže, no stratil tým hneď niekoľko vecí.. a hlavne pohyblivosť. Nestála som vedľa neho a nećakala, kým na mňa dopadne úder. V podstate som hneď po kope odskočila do dostatočnej vzdialenosti a sledovala som ho, čím ma ani nemal ako zasiahnuť jeho otočkou. 
"Vzdaj so.. prehral si v momente keď si schytal ranu do kolena.." Zamrmlala som pomerne rozhodne.
"Super-mutanti majú veľmi rýchlu regeneráciu nie? V tomto prípade ti to moc nepomôže, ak máš vykĺbené alebo rozdrvené koleno a začne sa ti hojiť v tejto polohe, budú ti ho musieť znova zlomiť, pretože sa ti zacelí zle." Nebola som doktorom, no v boji som sa vyznala viac než dobre a vďaka tomu aj v tom, ako funguje ľudské telo. Bola to pomerne výhoda, hlavne proti väčším a silnejším súperom.
"Alebo ťa mám zabiť? Nechcem si z Láb robiť zbytočných nepriateľov.. a ty vyzeráš ako schopný bojovník, bola by ťa škoda." Držala som sa ďalej a čakala som na jeho odpoveď. Záležala od nej moja ďalšia reakcia.
"Nie je hanbou prehrať proti šampiónke z jednej z Pražských arén." Podotkla som.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Pi jún 19, 2015 2:11 pm

Mutant Baru pozorne vypočul a potom sa mu na tvári objavil široký úsmev.
''Nie je dobré podceňovať svojich protivníkov, mladé žieňa.'' Zavrčal pomedzi zuby, a náhle sa znova rozbehol smerom na ňu. Zdalo sa že rana do kolena mu nespravila nič, alebo sa za ten čas už zregeneroval. Jeho koža bola naozaj hrubá, a možno jej kop aj nejako pocítil.
''A som odolnejší ako by si si predstavovala!" Zaručal, do ruky zo svojho chrbátu zobral obrovskú kopiju, alebo skôr zahrotený stĺp z pouličnej lampy, a na Baru urobil niekoľko bodavých výpadov, pričom si chránil boky aby sa k nim nedostala, a zároveň aj to aby nemohla prejsť popod kopiju a odzbrojiť ho. Zo zbraňou bol nečakane obratný a Bare nenechal šancu na rýchly výpad.
''Tvoje údery a kopy ma len ťažko zrania. Malo by si to vzdať, človieča, pred tým ako rozdrtím aj tvoju hlavu!''
Pri jeho slovách sa okolostojaci kupci a Laby rozosmiali a smerom na Baru kričali aby tento boj vzdala.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Pi jún 19, 2015 8:53 pm

Nečakal som, kým dohovorí. Dokonca som ani neodpovedala. Jednoducho na to nebol čas. Tento súboj som nechcela naťahovať pretože mali supermutanti predsa len takmer nekonečnú staminu. Ja som ju mala tiež ohromnú, na človeka, no v tejto zložke som sa s nimi nemohla rovnať. Keďže sa taktiež rozbehol popri mne, bola som v jeho blízkosti naozaj blízko, trúfla by som si povedať že ešte skôr, než stihol z chrbta svoju kopiju zložiť. Bola to zbraň na strednú vzdialenosť a mne bolo jasné, že si bude snažiť držať odstup a doraziť ma ňou. Predsa len som povedala že ho zložím holými rukami, takto by sa poistil že by som to nespravila. Nemohla som sa preto z jeho tesného dosahu dostať mimo, bola by som v nevýhode. Jeho bodnutie bolo preto, ak sa o neho stále pokúsil, pomerne neohrabané, pretože z takejto blízkosti sa kopija takým spôsobom jednoducho nedala využívať. Z mojej strany následovalo mnoho rýchlych úderov do bokov lakťa, keďže si na svoje nohy začal dávať pozor. Tento krát som však využívala hlavne kovový chrániť na mojej ľavej ruke, ktorý mal po bokoch ostré "zúbky" a tak som skôr jeho mäso plánovala roztrhať, než poškodiť. Popravde bol toto pravdepodobne dosť nezáźivný štýl boja. No mne nešlo o to, aby to druhých ľudí bavilo. Plánovala som do neho dotierať ako komár. Až kým nestratí nervy a nespraví fatálnu chybu... alebo kým ho týmto dotieraním nezložím. Samozrejme som sa sústredila hlavne na moju vlastnú obranu bez toho, aby som jeho útoky musela vykryť. Moja práca nohami bola impozantná, ako keby som vždy vedela ako sa čo najlepšie postaviť.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za So jún 20, 2015 6:56 am

Bare sa podarilo niekoľkokrát jeho ruku trafiť, no to nebolo nič prekvapivé. Zatiaľ čo robila svoje výpady, mutant kopiju nestočil, ale pohodil si ju v rukách tak aby ju držal v strede a druhou stranou akoby pažbou chcel Baru trafiť do hrude. Taký úder by jej pravdepodobne vybil dych a okamžite ju zložil na zem, a to by si nemohla dovoliť. Prakticky jediný úder od mutanta by mohol znamenať koniec boja, a tak sa celý súboj zmenil na to či mutant dokáže trafiť aspoň raz, a či Bara dokáže mutanta trafiť najmenej stokrát.
''Vzdaj sa lebo vytiahnem zbraň, a rozstrieľam ti nohy!'' Povedal nervózne mutant smerom k Bare a výhražne na ňu pomedzi zuby zavrčal. Na sebe žiadnu strelnú zbraň nemal, no mohol ju kedykoľvek niekomu zobrať. A ak by nejakú použil, Laby by ho nezastrelili. Otázne to už bolo pri Bare...
''Prečo nemôžem mať pokoj? Otravní ľudia a vaše komplexy!''

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za So jún 20, 2015 7:07 am

Bara

Jeho vyhrážky boli pomerne podarené. No ja som sa nemohla vzdať, navyše som nepochopila prečo z toho robí takú vedu. Podobné stávky boli u Raiderov pomerne bežne´.. tak prečo mu to tak vadilo?
"Aké komplexy? Mne tu nejde o nejakú pýchu či pomstu, alebo podobné sračky, jednoducho potrebujem to dievča.. a vy ste súhlasili s takouto platbou. Ak ťa to nebaví tak to vzdaj." Keď však začal rozprávať o zbrani, dosť vyzívavo som sa na neho pozrela.
"Do toho.." Odskočila som znova dozadu a rukou som stiahla k svojmu ľavému stehnu, o ktoré som mala pripevnené tri hádzacie dýky. 
"Ale v tom prípade ťa zabijem skôr, než na mňa stihneš namieriť." Nebola to vyhrážka, ale oboznámenie. Nebola som sprostá a keby naozaj siahol po zbrani, reagovala by som v momente. Predsa len som ovládala vecičku zvanú Kali. Neexistovalo smrteľnejšie umenie zaobchádzania s nožmi. Bol tu dôvod, prečo som strelné zbrane moc nevyužívala a toto bol jeden z nich. Aj keď bola pravda, že by som vlastnú zbraň chcela no, moc by to na mojich schopnostiam pravdepodobne nemenilo.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za So jún 20, 2015 8:58 am

''Ja som s ničím nesúhlasil, ty krava.'' Poznamenal naštvane a odstúpil niekoľko krokov dozadu, smerom k davu, ktorý sa začal rozchádzať. Okolo vás sa od začiatku boja zbehlo už niekoľko desiatok raiderov, ktorí na súboj začali stávkovať a nahlas povzbudzovali Baru alebo mutanta. 
''Seriem na vás všetkých a seriem na Laby!'' Zrúkol mutant náhle, otočil sa smerom na pozorujúcich a jeden z raiderov sa rozletel na niekoľko kusov tela. Mutantova ''kopija'' z chudáka urobila krvavú kašu, ktorá sa rozletela na všetkých okolo. Laby vytiahli zbrane, no vzniknutý chaos nemohol kontrolovať nikto. Výstrely do vzduchu tentoraz nefungovali.
Mutant kdesi zohnal opakovaciu brokovnicu a na kašu premenil aj niekoľko svojich zamestnávateľov, konkrétne vodcu aukcie a jeho strážnikov. Medzi kupcami a pozorovateľmi sa strhla obrovská bitka. K aukcii pribiehali ostatné Laby a začali po každom strieľať. Med, stále zapletený do vravy sa snažil z nej vysekať a dostať sa k Bare.
''Bara, Bara, asi by sme mali vypadnúť... čoskoro sa to tu premení na... na, no, bude zle! Ja padám!'' Vyriekol zadýchaný Med a rozbehol sa okolo Bary kamsi preč. Počas behu ešte zo zeme schmatol niekoľko zbraní a z obchodov pokradol nejaké veci - takmer všetky Laby sa zišli v chaose, a tak niektorí raideri začali kradnúť čokoľvek na čo narazili.
Okolo Bary lietali päste, náboje, nože, ale všimla si tú dôležitú vec - mladé dievča o ktoré bojovala niekto schmatol do rúk a unášal ho preč.


Alex

Keď sa motorka rozletela na kúsky, skoro ma chytil záchvat smiechu. Sama som netušila že by to mohlo fungovať. Chudáka ho výbuch síce zabil, no nemal na ňu sadať. V prvých sekundách mi ho prišlo ľúto, ale... čo mohol taký starec chcieť so mnou? A tváril sa hnusne. Netušila som kde sa vo mne vzala takáto krutosť, no nie často som sa ocitala v situáciách na život a na smrť. Väčšinou ma ochránil otec, alebo Alejandro, ale teraz? Bola som na to sama. Jeden hlúpy výlet, jeden jediný, a... otec mal pravdu, mal so mnou ísť Alejandro. Prečo som ho nepočúvala? Možno by bol mŕtvy, a takto som ho zachránila? Proti týmto otrokárom by nemal šancu, a zabili by ho. Radšej nech zoberú mňa ako by sa mu niečo malo stať.
Nemala som však dlho času na premýšľanie - hnusáci ma znova chytili a postavili na pódium. A sme tu znova.
No stala sa absurdná vec, absurdnejšiu som si už nemohla predstaviť, a to je čo v pustatine povedať. Akési mladé hnusácke dievča vyzvalo na súboj MUTANTA, väčšieho tak stokrát ako ona, a chcela bojovať o mňa? Celkom som tomu nerozumela.
Chudák mutant asi nerád bojoval, alebo ho bolela hlava, no jeho reakcia ma prekvapila rovnako ako všetkých ostatných. Akonáhle chaos započal, zoskočila som z pódia a hľadala únikovú cestu.
Kadiaľ?!
Vedľa mňa spadol akýsi mŕtvy hnusák a v rukách mal pušku. Znechutene som ju zdvihla a obzrela sa. Hnusáci sa o mňa nezaujímali... som príliš malá, neviditeľná... možno si ma nevšimnú? Predsa l...
V tom sa ale moje predpoklady nevyplnili. Na chrbáte som pocítila ostrú bolesť a nemotorne som sa zvalila na zem. Puška mi vyletela z rúk.
Hnusák! Otočila som sa a začala ho mlátiť, kopať, škrtiť, no bol príliš silný. Podarilo sa mu zviazať moje nohy a ruky, a vyložil ma na chrbát.
''POMOC! Pomoc!'' Začala som zúfalo kričať, no cez ten rozruch ma nikto nepočul, a ak by aj, tak čo by to pomohlo? Pravdepodobne by na pomoc došiel len ďalší hnusák... no bola som rozhodnutá nevzdať sa a od hnusáka uniknúť.
No teraz sa nedalo nič robiť a panika mi začala zahaľovať myseľ.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za So jún 20, 2015 9:21 am

Bara

Tento krát som ho pochopila. Očividne nemal moc na výber. Pravdepodobne s Labami nebol práve za dobre, teda skôr bol ich otrokom než k nim naozaj patril. Stratil však nervi, čím vytvoril niečo, čo mi mohlo len pomôcť. Vytvoril chaos.. a v chaose sa najlepšie kradlo. Toto si však uvedomili všetci a hlavne Laby. Rozhodli sa to tu vyvraždiť a rozohnať krvavou cestou. No nedivila som sa im, ale nechcela som skonćiť s dierami v hrudi úplne zbytočne. Súhlasne som na Meda kývla a pohľadom som sa rýchlo pozrela po dievčati. Predsa len to bola moja trofej... a to som otroka ani len nechcela. Očividne sa však o neho ešte budem musieť pobyť. 
Pretĺkla som sa davom až ku Raiderovi, ktorý sa snažil aj s dievčaťom zdrhnúť. V momente mu z krku vytŕčal nôž a ja som k nemu pribehla. Dávala som si vśak pozor na okolie, nechcela som skončiť rovnako. Vybrala som mu z krku nôž, ktorým som tomu dievčaťu prerazala púta a naśledne som si ho schovala za stehno.
"Sama tu neprežiješ, ani v pustatine.. poď so mnou a ja ti zaručím relatívne bezpečie, aspoň na teraz." Súrila som ju no skôr než stihla nejak protestovať, som ju chytila za ruku a tiahla som ju k okraju tržnice. Po ceste som podobne ako Med brala všetko, čo by mi mohlo pomôcť k prežitiu, rovnako ako ostatným. Dokonca som sa aj dostala k zbrani. No trocha iným spôsobom, enž by si jeden mohol myslieť. Niekto ju totiź priloži k mojej hlave a ja som bleskovo využila moje schopnosti v disarmingu. Síce som musela pustiť dievča ale.. mala som zbraň a on skončil s dierou v hrudi. Nevedela som však zbrane moc pouźívať a tak som sa na chvíĽku pozrela na to dievča. Rýchlo som ju však strhla za jeden zo stolov, ktorý som prevrátila aby pôsobil ako štít. Predsa len sme boli pomerne jednoduché terče.
"Vieš s tým narábať?" Spýtala som sa jej a poukázala som na zbraň. Chcela som jej ju dať. Nemyslela som si, že ma strelí.. ak teda mala aspoň nejaký pud sebaprežitia.. musela vedeiť, že sama v pustatine neprežije ani pol dňa.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Ne jún 21, 2015 4:50 am

Alex

Skoro som vykríkla od desu keď sa môj únosca zložil na zem z nožom v krku. Pri páde na zem som si nepekne narazila čeľusť a z očí mi vyhŕkli slzy. Bolelo to dosť...
... no moja záchrankyňa mi nedala čas fúkať si zranenie. Bola to ona, šialené dievča ktoré sa pustilo do boja s mutantom. Stále mi nebolo jasné či je hrdinka alebo šialenec. No podľa jej ''brnenia'' som videla že patrí k hnusákom, a to nikdy neznamenalo nič dobré. Otec sám hovoril že u hnusákov medzi mužmi a ženami neexistuje takmer žiadny rozdiel, všetko sú to rovnaké zvery. V tomto prípade sa nedalo spoľahnúť ani na to že by mi nejako uľahčila život.
Jej ''relatívne'' bezpečie znelo príjemne, no jej slová boli jed. V tejto chvíli mi to však bolo jedno. Ak nepôjdem s ňou, pôjdem s iným hnusákom. Nemala som na výber. A mala som aspoň nejaký dôvod ísť s ňou, predsa len, postavila sa proti tomu mutantovi. Na premýšľanie nebolo času a tak som sa rozbehla za ňou. Zdalo sa že je schopná a mám pri nej väčšiu šancu prežiť tento chaos.
Ani som si nevšimla, no zdalo sa že sa pokúsil niekto zastreliť. Jej rýchlosť bola blesková a kým som si uvedomila o čo ide, muž umieral na zemi.
Prudko ma strhla za ruku a vletela som za stôl. A kým som sa otriasla, ponúkala mi zbraň.
Nechcelo sa mi tomu veriť. Hnusáčka mi dobrovoľne do rúk dáva zbraň? Bolo to potvrdené, je naozaj šialená.
V každom prípade, neplánovala som sa s ňou hádať a pištoľ som rýchlo schmatla do rúk. So zbraňou v rukách sa mi myseľ vyjasnila, a cítila som sa omnoho bezpečnejšie. Konečne sa môžem obrániť. Pousmiala som sa na hnusáčku a veľavýznamne prikývla.
''Samozrejme, že viem.'' 
V tom blízko ku stolu priletel odistený granát. Jeho dopad si všimlo aj niekoľko bitkárov a strelcov, a všetci sa z okolia rozbiehli preč. Pri pohľade na granát som sa preľakla, rýchlo vyskočila na nohy a ustúpila niekoľko krokov, no to nebol najlepší nápad. Zakopla som o niečo pevné a nemotorne sa zapotácala a začala padať na chrbát.
Som ja ale sprostá!

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Ne jún 21, 2015 5:21 am

Bara

Zbraň som jej nechala a len som prikývla. 
"To je dobre, budeš to potrebovať." Predsa len, keby že nevie strielať, k čomu by nám bola? Nemohli sme ochraňovať jeden druhého, jednoducho sme na to neboli dostatočne veľký. Niečo mi ale hovorilo že po dnešných udalostiach Laby prestanú s ostatnými obchodovať, predsa len.. takýto bordel.. kto by si nśaledne neprestal dávať pozor? Jedna z väčších raiderských skupín a takto to dopadne. Dopadlo však aj niečo iné a to.. granát priamo k našim nohám. Toto bol problém, no neváhala smo ani sekundu. V pustatine a hlavne pri takejto situácií človek nemohol rozmýšľať. Riadil sa inštinktami a to som teraz spravila aj ja. Len čo som zaregistrovala prvé cinknutie granátu, schmatla som ho do rúk, šmarila ho mimo a prikrčila som sa za stôl, popri čom som potiahla aj to dievča, aby tiež malo aspoň ako takú ochranu.
"Musíme odtiaľto vypadnúiť... vozidlo by bolo dokonalé ale.. hmm.." Možno nejaké nájdeme? Aj keď bolo viac než možné, že je väčšina vozidiel preč. No možno sa Labám podarilo situáciu zľahka upokojovať a tak im nikto nič nečorkol.
"Poď poď poď!" Skríkla som na ňu keď sa ozval výbuch a v momente som vyrazila z nášho úkrytu smerom k východu. Išli sme skôr spoza jednotlivých stanov a drevených "búdiek" v ktorých sa predávali veci. Nechcela som ostávať na očiach na otvorenom priestranstve. Mojim cieľom bolo odtiaľto zdrhnúť v nejakom vozidle, keďže by to bolo najistejšie.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Po jún 22, 2015 5:25 am

Alex

Granát vybuchol niekoľko stotín po tom ako ho Bara odhodila preč. Nejaký idiot ho musel dlho držať v ruke, a prežili sme len vďaka rýchlym reflexom Bary. Odpálil sa počas letu vzduchom a výbuch a tlaková vlna spôsobila ešte väčší chaos. K nám sa plamene nedostali, no môj sluch na chvíľu prestal fungovať. Stratila som rovnováhu a skoro spadla na zem. Oboma rukami som si chytila uši a poriadne zatlačila. Bolo to nepríjemné, bolelo to... ale ona sa chcela znova hýbať, niekam ísť! Nechala som sa ťahať za ruku a ani som sa nesnažila dostať sa z jej zovretia. Aj tak by som niekde zakopla, v takomto stave.
Ale podarilo sa mi z neho rýchlo dostať, našťastie. Laby mali vozidlo, niečo pojazdné, v čom niesli otrokov na predaj... ale kde... kde to bolo? So zahmlenými očami som sa rozhliadla a potom si spomenula.
''Tam... tam! Je tam nákladiak.'' Ukázala som smerom za jeden z väčších stanov, pravdepodobne ten v ktorom dočasne sídlil vodca Láb. A počas presunu som videla že v nákladiaku bolo dosť paliva aj na dlhú cestu.
V hlavnej časti kempu nebolo mnoho ľudí, no hlavný stan stále strážilo niekoľko Láb s vytiahnutými zbraniami. Nemali ste príliš veľa času - Laby začínali dostávať bitku pod svoju kontrolu a väčšinu bojovníkov rozohnali do okolia, a tých čo pokračovali, jednoducho zastrelili. Po mutantovi nebolo ani stopy. Cez kemp ste ale neprebehli bez povšimnutia...
''Hej! Stojte!'' Ozvalo sa za nami. Zozadu pribiehali dve Laby so samopalmi, a na pomoc im bežal aj tretí. Boli príliš ďaleko na to aby mohla moja záchrankyňa využiť svoje päste.
Keďže sa nekryli a nepredpokladali že sme ozbrojené, niekoľkokrát som za seba vystrelila. Laby sa strhli a vleteli do úkrytov. Na potvrdenie som prihodila ešte niekoľko výstrelov, no to nám nepomáhalo - na pomoc sa z každej strany blížili ďalšie Laby.
V tejto chvíli som nevedela čo robiť. Tá pištoľ nestačila, nie na toľkých... zostávalo nám len bežať. Bežať a nepozerať za seba, a ukradnúť ten bus.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Po jún 22, 2015 5:50 am

Bara

Bolo vidieť, že je z toho omnoho viac vyvedená z miery, než ja. Asi nemala príliš bojových skúseností, ani skúsenosti s výbuchmi no.. čo už. Stihla si vôbec pred tým zakryť uši? Na tom teraz tak veľmi nezáležalo. Na jej pokyny sme zamierili k stanu a naozaj som sa ponáhľala. Čo sa však stalo ďalej, mi pomerne vadilo. Alex začala strielať, takže im dala dôvod na to, aby tiež strieľali po nás. 
"Bež tak rýchlo ako len vieš!" Prikázala som jej a tľapla som ju po chrbte, aby som ju popohnala. Sama som sa rozbehla k stanu a k strážnikov, ktorý tam boli. Znova som sa činila vlastne mojimi hádzacími nožmi, ktoré som bleskurýchlo hodila smerom na ich hrdlá, alebo ak ich mali zakryté nejakým brnením tak na inú časť tela. Popravde som dúfala, že tí za nami nie sú moc dobrý strelci. Predsa len u Raiderov sa dobrých strelcov našlo len málo. Popri behu som si na rukavicu pripevnila bodec. 
"Strieľaj len na tých pred tebou! Neotáčaj sa!" Prikázala som Alex, keďže ja som svoje nože už vypitvala a veci čo som v tomto chaose získala, boli preč, niekde v častiach, kde prebiehala aukcia o otrokov. Mala som v pláne zoseknúť každého Raidera, ktorý by sa mi teraz postavil do cesty. Rozdiel by robili asi len ľudia gangu, do ktorého som patrila.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Po jún 22, 2015 6:43 am

Alex

Ako som mohla vedieť, že po nás neplánujú strieľať? Držali v rukách zbrane, mali ich namierené... nechcela som riskovať že nás strelia do chrbátov. Ak by sme pokračovali v úteku, aj tak by po nás začali páliť. No teraz na tom nezáležalo. Z okolia sa nás spustila streľba, a to hneď z niekoľkých strán. Laby sa však nemohli starať len o nás, rôzne na nich útočili aj iní raideri, a dve mladé dievčatá boli rozhodne menej dôležité a menej nebezpečné ako mohutní a agresívni hnusáci.  
Bežala som rovno k nákladiaku. Dvere na strane vodiča sú otvorené! Dnes mám teda šťastie! Pribehla som k dverám a pokúsila sa nastúpiť, no v tom sa mi pred očami zjavila hlaveň loveckej pušky. Od desu som skoro zabudla dýchať, a ani sa mi nepodarilo vykríknuť. Ozbrojenec hlavňou odsotil moju hlavu nabok, a ja som s ním nehádala. Ozval sa výstrel. Moje uši sa zmenili na ostrú bolesť a od prudkého zvuku pušky mi skoro vybuchla hlava. Vyhŕkli mi slzy a znova som sa zapotácala. Toto bojisko nebolo pre mňa...
Niekto, alebo niečo ma schmatlo, prehodilo za ruku a ja som sa objavila na spolujazdcovej sedačke. 
''Pripútaj sa.'' Zaznel chrapľavý hlas. Ozval sa ďalší výstrel a osoba za volantom zatvorila obe dvere do nákladiaku. Loveckú pušku hodil vedľa seba, no mne to bolo celkom jedno. Vnútri som sa cítila bezpečne, predsa len, tento nákladiak bol obrnený tak že by vydržal údery mutanta. Do skla vletelo niekoľko nábojov, no neurobili mu nič. Ghúl dupol na plyn.

Strážnici začali po Bare strieľať, no videli že sa k nim blíži rýchlo a tak sa jeden z nich hodil dovnútra stanu. Druhý priamo do krku dostal vrhací nôž, padol na zem a chytil sa za prebodnuté hrdlo. Baru trafilo niekoľko nábojov, no našťastie ju ochránili kovové časti brnenia ktoré na sebe mala.
Náhle započula a videla ako nákladiak naštartoval, a začal sa hýbať. Laby svoju pozornosť obrátili na neho a pokúšali sa ho zastaviť. Smerom k nemu nahádzali niekoľko výbušnín a puškami sa pokúšali odstaviť gumy.


''Na to nemáme čas, zabijú nás.'' Odvetil ghúl pokojne na moje protesty a s nákladiakom vychádzal z kempu. 
Ale ja som ju tam nechcela nechať, najmä keď som tušila že ju nezabijú, ale budú ju mučiť...
Jednou rukou som schmatla jeho ruku a druhou volant. Nohou som kopla do jeho nôh, a ghúl zasyčal od bolesti. Do hrude som dostala úder, ktorý mi skoro vyrazil dych, no nevzdala som to. Auto sa začalo nebezpečne nakláňať.
''Tak dobre, dobre! Otočím to. Ale keď neprežijeme, si na vine.'' Zrúkol ghúl a prudko trhol volantom. Autom zamieril rovno do kempu a smeroval si to rovno na niekoľko Láb.

Nebolo celkom jasné čo sa v nákladiaku deje, no po tom ako odišiel z kempu sa začal vracať a tentoraz mieril na Laby, ktoré po Bare strieľali. Museli odskočiť na bok a to jej darovalo aspoň pár sekúnd.
Zadné dvere na kabíne za vodičom sa otvorili.
''Naskoč!'' Zakričalo mladé dievča a divoko ukazovala na dvere. Všimla si že nákladiak riadi akýsi ghúl.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Po jún 22, 2015 7:04 am

Bara

V tom chaose sa mi to dievča stratilo, čo mohol byť problém. No rýchlo som skončila k mŕtvole ktorú som pred tým trafila nožom, zobrala som zbraň ktorá ležala pri nej a vypálila som po prvom raiderovi, ktorý by ma mohol ohroziť, aj keď som sa asi netrafila no, to bol detail.Mŕtvolu som plánovala použiť ako štít, no niekoľko guliek ma aj tak trafilo. Nejakým zázrakom mi strelili do ocelových plátov na rameni, čo guľku minimálne stlmilo. Mala som však v sebe priveľa adrenalínu na to, aby som pocítila nejakú ranu, ak náhodou tým kovovým plátom prešla. Veľká dodávka sa začala vracať, že by pre mňa? Dnes bol môj šťastný deň. Keď sa otvorili dvere, neváhala som dva krát a rýchlo som do nich naskočila a následne som ich za sebou zabuchla. Zbraň som pri tom stále mala v jednej ruke, aj keď kovový hrot sa mi niekde urval.. asi mi do neho tiež strelili alebo čo. Naozaj zrýchlene som dýchala.. ani som si neuvedomovala kde presne som, čo sa okolo mňa nachádza či vôbec kto sa okolo mňa nachádza.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Ut jún 23, 2015 10:40 am

Alex

Podarilo sa jej naskočiť za jazdy, čo znamenalo že nemusíme zastaviť, a hnusáci nemali žiadny spôsob ako obrnené vozidlo zastaviť. Ghúl nákladiak znova otočil a vychádzal s ním z kempu. Do zadnej časti vletelo niekoľko ďalších striel, no autu sa nemohlo stať nič pokiaľ by po nás nestrieľali... niečím veľkým.
Chcela som sa cez okno pozrieť za nás, no ghúl ma stiahol naspäť a okienko zatvoril. Zasyčal niečo o tom, že je to nebezpečné pokiaľ sa nedostaneme z ich dostrelu. Mohli mať ostreľovačov, mohla to byť zablúdená guľka. Otrávene som si sadla a preložila ruky. Zdalo sa že hnusáčka, teda moja záchrankyňa bola v poriadku, možno mierne otrasená, ale nezranená.
Mala by som ju stále nazývať hnusáčkou? To že ma zachránila bola jedna vec, no stále patrila k nim... a určite sa jej presvedčenie, správanie a výchova nezmenili len za niekoľko minút.
Zvyčajne som bola zhovorčivá, ale v prítomnosti dvoch cudzincov to nebolo jednoduché. Chcela som sa ich spýtať na mená, ale obaja boli rozrušení a ja sama som nebola práve v najlepšom stave.
Ale teraz nás museli zaujímať dôležitejšie veci - v spätnom zrkadle som uvidela čosi... autá. Prenasledujú nás! Zamykala som ramenom ghúla a ukázala na zrkadlo. Ani sa len nepozrel. Nepatrne pokýval hlavou na znak že o tom vie.
''Hej, ty.'' Pozrel sa na ghúl na Baru.
''Vzadu sú zbrane. Pokús sa zbaviť tých idiotov za nami.'' 
Ale ja som vedela strieľať! A lepšie! Jednoznačne!
''Ja idem tiež.'' Zrúkla som na neho a vyskočila zo sedadla. Chcel ma zastaviť, no bola som naňho moc rýchla. Vedela som že ma bude chcieť zastaviť. Pripomínal mi niekoho...

Preliezla som cez zadné sedačky, tam kde bola hnusáčka, a potom vliezla do nákladnej časti. Bola tam tma, a na krabiciach a hlúpostiach čo tam boli rozložené som sa skoro prizabila. Nákladiak sa navyše triasol, predsa len, nejazdili sme po asfaltovej ceste.
V tom sa stalo niečo čo mi dnes už bolo dobre známe. Dnes je môj deň smoly a nešťastia.
Niekto ma zozadu chytil a priložil ruku na ústa. Začala som panikáriť, myslela som že ma chce udusiť... bol silný, ale pri ďalšom otrase som sa mu vyšmykla zo zovretia a poskočila napred.
''Pomoc! Ni.. niekto tu je!'' Zakričala som dúfajúc že ma hnusáčka znovu zachráni, a ja jej budem dlžná na celý môj život.
Mužský hlas kdesi predomnou nahlas zanadával.
Bara ten hlas spoznala. Bol to Medard.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Illuvion za Ut jún 23, 2015 10:55 am

Bara

Chrániče som si z ramien dávala dole a hodila som ich niekam pod nohy. Predsa len mi teraz len zavadzali a k ničomu ani neboli. Navyše ma poriadne tlačili, keďže to nebol žiaden pevný materiál a po streľbe na ňom ostali preliačiny, ktoré ma len tlačili.Pohodlnejšie som sa oprela o kreslo a na chvíľku som zatvorila oči. Potrebovala som vydýchnuť. Po tom ako moje telo opúšťal adrenalín, som cítila pomerne značný nával únavy. bol to celkom prirodzený proces. Jednoducho som makala na viac než 100% a teraz som si odpikávala moju daň.
nemala som však moc času na oddych, keďže nás čoskoro prenasledovali a mi sme sa ich museli striasť.
"Strieľať?" Uškrnula som sa. No skúsiť som to mohla. Možno ich aj trafím, nejakou náhodou. Zbraň som u seba mala, no muníciu do nej už moc nie. Len zopár zvyšných nábojov. Ako prvá sa však dozadu dostala ona, teda to dievča. Začala som sa tade ťahať tiež no taktiež som mala trocha problémy udržať. Tackala som sa a často som sa o niečo musela pridržať. V podstate som zatiaľ neprešla ani pár krokov. Započula som hneď dve pomerne zaujímavé.. veci. za prvé poprosila o pomoc, teda skôr to skríkla. Za druhé nadávky od nikoho iného, než Medarda. Takmer som sa zasmiala.
"Hej hej.. pokoj. Medard ty bastard.. to som si myslela že máš trocha rozumu a zdrhol si odtiaľ iným spôsobom heh.. " Zasmiala som sa, na čo som si sadla a snažila som sa nájsť niečo.. nejakú žiarovku, alebo niečo, čo by nám tu osvietilo priestor.
"Sleduje nás zopár áut.. cítiš sa dnes na prevetranie tvojich streleckých schopností?" Hovorila som pri tom a začala som hľadať nejakú minúciu do mojej zbrane, alebo nejakú zbraň a muníciu. Popri tom som však dávala pozor, aby náhodou nič nespravil tej mladej.
"Čo ostatný? nejaké správy?" Mohol ich stretnúť po úteku.. aj keď sme obaja vedeli, ako takéto veci prebiehajú. Šanca že sa znova stretneme je takmer nulová a ani sme sa o to nemuseli pokúšať. Naša skupina sa tým fiaskom definitívne rozpadla. Alebo sme sa od nej definitívne týmto útekom odtrhli.
avatar
Illuvion

Počet príspevkov : 45
Dátum registrácie : 09.09.2012

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Horox za Ut jún 23, 2015 2:38 pm

''Všetci čerti sa tu zišli...'' Zamrmlal si ghúl pre seba, no nemohol riešiť čokoľvek sa dialo v zadnej časti auta. Snažil sa sústrediť na jazdenie, a to tiež nebolo jednoduché. Nákladiak síce dokázal prejsť cez väčšinu terénu, ale okolité prostredie naozaj na jazdu nevyhovovalo. A Laby mali najmä rýchlejšie autá. Bolo iba otázkou kedy vás dobehnú a nákladiak rozostrieľajú.

Med sa pri pohľade na Baru rozosmial a chcel ju objať alebo niečo v tom zmysle, no po ďalšom otrase si to radšej rozmyslel.
''Spustil sa ten bordel, tak som rýchlo našiel ostatných. Jul aj s nimi utekali, pokradli čo mohli, no mne sa podarilo oddeliť. Tak som sa ukryl na prvom mieste ktoré som našiel. Sem. Ale Jul mi povedal kam mieria... takže ich nájdeme.'' Vysvetlil v krátkosti Medard a na otázku Bary len rozhodil rukami. Med nebol slabý strelec, ale ani profesionál. Rozhodne nebol zvyknutý strieľať z idúceho auta na pohyblivé terče.
Vo chvíli keď ste si uvedomili že nevidíte ani vlastné nosy sa okolo vás rozsvietilo jasné svetlo.
Alex mala na ruke pripevnený akýsi nástroj, z ktorého vychádzala silná žiara. Zoširoka sa usmievala.
''Našla som ho! Môj kalibrátor!'' Z radosťou v tvári začala osvecovať otvorené bedne, ktoré, ako ste si konečne všimli, boli plné munície a zbraní. A koľko zbraní to bolo... Alex sa pri pohľade na ne ešte viac rozjasnila a od šťastia poskočila.
''Oni... oni majú plazmu? A lazer? Páni! To je...''
V niektorých bednách naozaj ležali lazerové a plazmové zbrane, na pohľad pomerne nové alebo používané len veľmi zriedkakedy. Med sa nechápavo poškrabal na hlave a spýtavo sa pozrel na Baru. Nebolo mu jasné prečo je to dievča tak nadšená zo zbraní, no niekedy mu to proste nepálilo.
Teraz ale nebola tá správna chvíľa skúšať nové zbrane. Alex zdvihla prvé zbrane z ktorými mala nejakú skúsenosť. Medardovi do rúk hodila loveckú pušku a sama si jednu tiež zobrala.
Med znova pokrčil plecami a zdalo sa že je z toho dievčaťa prekvapený. No bolo to príjemné prekvapenie. Prešiel do zadnej časti nákladného priestoru a oboma rukami sa zaprel do nákladných vrát. Začali sa otvárať, a Alex nestrácala čas. Kým sa otvárali, cez škáru prestrčila pušku a po prenasledovateľoch varovne vystrelila.
''Nebudú nám stačiť len pušky... treba niečo... väčšie... silnejšie... potrebujeme...'' Rozhovorila sa Alex, svoju pušku vrazila do rúk Bary a potácavo prechádzala okolo otvorených bedien. 
''Niečo... niečo tu musí byť. Nejaký poriadny kaliber. A... ah, mám to! Odkiaľ ju vôbec majú?!'' Pokračovala keď sa zdalo že úspešne našla niečo efektívne a niečo čo presne chcela.  
Z podlhovastej bedny vytiahla akúsi pušku a pritom ju držala ako svätý grál. V očiach sa jej blýskalo. Problém bol v tom, že zbraň nedokázala ani poriadne udržať v rukách. Bola to ostreľovacia puška, ale... zároveň to mohol byť malý kanón. Ak by z tej zbrane niekto mohol strieľať, musel to byť Medard. Ten sa len tak tak stihol ukryť keď sa po ňom cez otvorené vráta spustila streľba. 
Váš vodič musel urobiť prudkú zákrutu, lebo cez nákladný priestor preletelo niekoľko debien, Medard vyletel do opačnej steny a dievča letelo kamsi smerom von. V rukách Alex stále držala zbraň, ktorá ju aspoň mierne spomalila, no kompletne stratila rovnováhu a rútila sa rovno k otvoreným vrátam.

______________________
The Perfect Life awaits...
avatar
Horox
Admin

Počet príspevkov : 70
Dátum registrácie : 15.08.2012
Vek : 25

Návrat hore Goto down

Re: Zvláštne stretnutia

Odoslať  Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.